54 232 58 35 sp3@edukacja.wloclawek.eu

Standardy ochrony małoletnich

Standardy Ochrony Małoletnich

enlightened

Jest to dokument szkolny, w którym zapisane są zasady i reguły sprawiające, że zawsze możesz czuć się bezpiecznie, zarówno w domu jak i w szkole

To ważne, aby znać swoje prawa i wiedzieć, gdzie się udać w razie potrzeby. Dokument ten jest jak mapa, która pomaga znaleźć drogę do bezpiecznego otoczenia

Każdy ma prawo do szacunku

enlightened

Nikt nie powinien Cię wyzywać, obrażać, poniżać, zawstydzać, wyśmiewać, zastraszać. Nikt nie może tego robić także w Internecie

Każdy ma prawo do bezpieczeństwa

enlightened

Nikt nie może Cię uderzać, szarpać, popychać, ciągnąć i stosować wobec Ciebie jakiejkolwiek przemocy czy agresji.

Twoja zgoda jest ważna

enlightened

Nikt nie może robić Ci zdjęć bez Twojej zgody dla celów prywatnych. Nikt nie może umieszczać Twoich zdjęć w Internecie.

Każdy ma prawo aby szanować jego granice

enlightened

Nikt nie może Cię przytulać, obejmować, głaskać, łaskotać i dotykać, jeśli tego nie chcesz i czujesz się z tym źle

Bezpieczny Internet

enlightened

Szkolne komputery są zabezpieczone. Nieodpowiednie i szkodliwe treści są blokowane. Zgłoś, jeśli zobaczysz coś nieodpowiedniego w Internecie.

Kontakty przez Internet

enlightened

Nikt nie może Cię zaczepiać przez Internet, zagadywać, wypytywać, prosić o Twoje zdjęcia lub filmiki

Porozmawiaj z kimś komu ufasz

enlightened

Jeśli ktoś stosował wobec Ciebie przemoc albo masz jakiś problem, poinformuj o tym dorosłego, któremu ufasz.

Kogo możesz poprosić o pomoc w szkole

-wychowawcę

-pedagoga

-psychologa

-pedagoga specjalnego

-dyrektora

-każdą osobę pracująca w szkole, której ufasz

Wszyscy dbamy o dobrą atmosferę w szkole

enlightened

Traktujemy się nawzajem z szacunkiem i życzliwością. To ważne, aby każdy czuł się w szkole komfortowo. Wszyscy jesteśmy tu aby się wspierać.

Ważne numery telefonów

enlightened

Czujesz złość, smutek, lek?

Ktoś Cię skrzywdził, albo wiesz, że ktoś jest krzywdzony? Zadzwoń na tel. zaufania. Uzyskaj pomoc.

116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

800 120 226 – policyjny telefon zaufania