Zerówka w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

W dniu 22 listopada uczniowie klasy 0a udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia z okazji Dnia Kredki. Dzieci miały okazję podziwiać liczne zbiory, zapoznać się z pracą bibliotekarza oraz dowiedzieć się kilku ciekawostek dotyczących funkcjonowania biblioteki.
Jednak głównym celem zajęć było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i zachęcenie dzieci do sięgania po tradycyjne wydania. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się książki w stylu pop up, czyli tzw. książki- rozkładanki. Dzieci z uwagą słuchały czytanych przez Panią bibliotekarkę bajek oraz chętnie uczestniczyły w ich omawianiu. Na zakończenie dzieci kolorowały rysunek kredki, który śmiało może posłużyć jako piękna zakładka do książek. Dla wielu uczniów klasy 0 była to pierwsza wizyta w bibliotece, jednak co najważniejsze dzieci jednomyślnie stwierdziły, że chętnie wrócą do biblioteki jeszcze wiele, wiele razy..