Projekt "Trzymaj formę" na lekcjach wychowania fizycznego
Projekt

Dzieciństwo to dla wielu naszych rodziców i dziadków  był czas zabaw od rana do wieczora z krótką przerwą na ciepły posiłek, a podwórko było istną areną zmagań i konfrontacji w różnych dyscyplinach. Trudno sobie wyobrazić, że współcześnie często taki obrazek dzieci znają tylko z opowieści rodziców. Teraz rozrywki dostarczają smartfony i elektroniczne gadżety. Jednak dorośli powinni to  uszanować i mieć z tyłu głowy, że zabawy wraz z czasem również się zmieniają.  By zapoznać uczniów naszej szkoły z najpopularniejszymi grami i zabawami podwórkowymi, włączyliśmy się w projekt TRZYMAJ FORMĘ  .

A wszystko zaczęło się od ankiety, którą grupa uczniów wypełniała wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami. Ankieta dotyczyła czasu wolnego spędzanego w dzieciństwie przez naszych najbliższych dorosłych, a co za tym idzie różnych form aktywności.

Nauczyciele wychowania fizycznego dokonali analizy ankiet .

Okazało się, że czas wolny nasi najbliżsi spędzali na świeżym powietrzu, w towarzystwie swoich rówieśników, zazwyczaj trwało to więcej niż 5 godziny dziennie.

A najpopularniejsze zabawy to gra w gumę, ganianego,  gra w klasy i „Ziemniak” oraz  kapsle i palant.

Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie mieli okazję poznać zasady wyżej wymienionych gier.