DZIEŃ PATRONA

Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię…”

Dnia 24 maja obchodziliśmy Dzień Patrona. Nasza szkoła ma zaszczyt nosić imię wybitnego człowieka renesansu, jakim był niewątpliwie Mikołaj Kopernik. Zasłynął on przede wszystkim jako twórca teorii heliocentrycznej, ale należy pamiętać o jego ogromnych zasługach w dziedzinach takich jak: matematyka, ekonomia, medycyna czy prawo. Uczniowie klas VIa, VIb, VIc pod opieką nauczycieli, pani Bożeny Bet i pana Jarosława Bisiorowskiego, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny związany z życiem i dokonaniami polskiego astronoma. Można było również obejrzeć prezentację przedstawiającą osobę Mikołaja Kopernika. Cała społeczność szkoły jest dumna z patrona, którego imię widnieje w nazwie placówki, bowiem, jak mówią słowa naszego hymnu „Nasz Kopernik mistrzem wielkim za życia się stał, a my dzisiaj się uczymy czego dokonał”. Jego nauki wpłynęły na sposób patrzenia na człowieka i jego miejsce na Ziemi. Rewolucja, której dokonał Kopernik na zawsze zmieniła oblicze ówczesnego świata.