CHEMIA NA WESOŁO

Głównym celem zajęć jest rozwijanie postaw badawczych uczniów poprzez projektowanie i przeprowadzanie doświadczeń chemicznych. Program zajęć jest tak skonstruowany, aby rozbudzić i rozwinąć zainteresowanie poznawaniem otaczającego świata i zjawisk w nich występujących za pomocą eksperymentu chemicznego.

Cele szczegółowe to:

- przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania eksperymentów chemicznych

- kształcenie myślenia prowadzącego do zrozumienia poznanej wiedzy chemicznej i posługiwania się nią w różnych sytuacjach

- opracowywanie wyników eksperymentów chemicznych – formułowanie obserwacji i wniosków

- rozbudzenie kreatywności uczniów

- rozwijanie zainteresowań uczniów

- kształtowanie umiejętności pracy w zespole

- nauka przez zabawę

Na zajęcia dodatkowe uczęszczają uczniowie klasy 8b (6 osób) i klasy 7 a ( 8 osób ) .

W bieżącym roku szkolnym uczniowie w ramach zajęć wykonali m.in. skaczącą fasolkę, malowanie na mleku, lampę lawową, tęcze cukrową. Uczniowie wyhodowali kryształki soli a także spalaliśmy magnez i siarkę.